Idealna firma budowlana i wykończeniowa

Idealna firma budowlana i wykończeniowa

Budowanie domu to długi proces, który bywa wyczerpujący pod wieloma względami. Mnóstwo spraw formalnych i problemów powoduje, że proces ten przeciąga się często niesamowicie mocno i wiele osób traci nerwy. Sposobem na to, by nie denerwować się zbytnio, gdy buduje się nasz dom jest wynajęcie odpowiedniej firmy budowlanej i wykończeniowej. Jest wiele sytuacji, w których to właśnie wynajęcie firmy zewnętrznej będzie znacznie rozsądniejsze i dlatego robi tak większość osób nawet dobrze znających się na budownictwie.

Spóźnienia w pracach budowlanych

Spóźnienia są normalną rzeczą w czasie niektórych prac remontowych czy budowlanych. Dzieje się tak zwykle w przypadku prac na odkrytym terenie gdy pogoda nie pozwala na wykonanie jakiś czynności w sposób zgodny ze sztuką budowlaną. Zwykle również w umowie podpisanej z firmą mamy zapisy na takie tematy i spóźnienia wywołane siłą wyższą nie wymagają żadnych sporów czy rekompensat z żadnej ze stron. Warto zwrócić na wszelakie takie zapisy uwagę w umowie, bowiem bywa z nimi różnie.

Czysty plac budowy

Kwestie umowy również regulować powinny to kto i w jaki sposób zapewni wyczyszczenie placu budowy po skończonych pracach i co to oznacza. W wielu wypadkach pozostałe materiały zostają na głowie klienta, choć ten niekoniecznie tego by sobie życzył z uwagi na ich często znikomą wartość finansową, a spoty gabaryt. Dobrze więc w przypadku podpisywania umowy uregulować również takie kwestie i ustalić również to kto się zajmie wywozem odpadów po zakończeniu prac budowlanych na terenie naszej działki.

Płatność za prace budowlane

Kwestia płatności bywa różnie interpretowana w wielu firmach. Zwykle jest to płatność w częściach po kolejnych etapach budowy. Na przykład po wykonaniu fundamentów, następna część po wykonaniu ścian, a ostatnia po zamknięciu prac i dokończeniu dachu. Firmy zwykle właśnie na ratalne rozliczenia stawiają, zwłaszcza że znaczna część takich opłat de facto płacona jest przez banki, które udzielają kredytów na kosztowne prace budowlane.

Prace wykończeniowe – ustal zasady

Tu również konieczne jest ustalenie odpowiednich zasad z firmą remontową, która wkroczy do domu już w momencie, gdy mamy do czynienia ze stanem surowym zamkniętym. Wtedy to właśnie rozpoczyna się najbardziej kosztowna część prac czyli oczywiście remonty i urządzanie domu tak, by odpowiadał naszym konkretnym wymaganiom. Ustalony terminarz w przypadku prac wykończeniowych powinien być absolutnie przestrzegany, rzecz jasna poza sytuacjami zwanymi siłami wyższymi, które również w tej branży się pojawiają.

Sprawdzaj i kontroluj

W wypadku dowolnych prac na terenie naszej działki budowlanej czy finalnie już stojącego domu jako właściciele tych nieruchomości możemy śmiało kontrolować i mieć wgląd we wszystkie etapy budowlane. Zwracajmy uwagę na to co i w jaki sposób jest robione, a jeżeli cokolwiek budzi nasze wątpliwości – dopytujmy osoby zarządzające naszą budową. Zwracajmy szczególną uwagę na to czy wykorzystywane materiały pokrywają się z tymi, które złożyliśmy w zamówieniu na początku współpracy.

Reklamy